Inlay, onlay, overlay jako alternatywa dla tradycyjnych „plomb”

W Perfect Smile Clinic Garnizon stomatolodzy oferują nowoczesne możliwości odbudowy mocno zniszczonych zębów, które są zdecydowanie lepsze od standardowo wykonywanych wypełnień kompozytowych.

Odbudowy typu inlay oraz onlay to wkłady koronowe, które pozwalają na bardzo szczelną oraz dokładną rekonstrukcję anatomiczną kształtu zębów. W najdrobniejszych szczegółach, z cyfrową precyzją, odtworzone zostają wszystkie elementy zniszczonego zęba. Po zacementowaniu wkładów koronowych z pomocą specjalnego, bardzo silnego cementu, odtworzony zostaje naturalny kształt zęba oraz jego kolor i przywrócone zostają funkcje.

Chociaż wkłady koronowe typu inlay oraz onlay, przypominają swoim wyglądem wypełnienia kompozytowe, procedura ich wykonania jest diametralnie inna.

stomatolog

Jak działa inlay, onlay, overlay:

1. Stomatolog usuwa uszkodzoną tkankę zęba, stare wypełnienie oraz próchnicę.

2. Zostaje wykonany cyfrowy wycisk z użyciem specjalnego skanera optycznego Cerec. Na ekranie komputera powstaje cyfrowy obraz zniszczonego zęba, który zostaje automatyczne wysłany w ciągu kilku sekund do naszego Laboratorium Cyfrowego Perfect Smile Lab

3. Technicy w Laboratorium z wielką starannością wykonują wkłady koronowe, które zostają wyfrezowane z małych porcelanowych bloczków oraz podlegają indywidualnej kolorystycznej charakteryzacji. Proces trwa ok 30 min.

4. Po krótkiej przerwie stomatolog osadza w ubytku otrzymane z laboratorium wkłady koronowe typu inlay oraz onlay, przy użyciu innowacyjnego, dedykowanego cementu

Podczas jednej wizyty nasi stomatolodzy są w stanie wymienić wszystkie stare wypełnienia oraz zastąpić je wkładami koronowymi wykonanymi z pięknej oraz niesamowicie szczelnej ceramiki. Odbudowane w ten sposób zęby praktycznie niczym nie różnią się od innych naturalnych zębów oraz są o wiele trwalsze. W przeciwieństwie do tradycyjnych wypełnień, ten sposób odbudowy pozwala naszym stomatologom, na idealną odbudowę punków stycznych oraz uzyskanie perfekcyjnej szczelności w obszarach poddziąsłowych.

            Zapraszamy na konsultację – +48 58 558 80 57