Leczenie bruksizmu szynami relaksacyjnymi

Leczenie bruksizmu

Bruksizm to choroba cywilizacyjna. Objawia się zaciskaniem oraz zgrzytaniem zębami, głównie nieświadomie podczas snu. Wbrew pozorom ma to bardzo ujemny wpływ nie tylko na nasze zęby, doprowadzając do ich zniszczeń, wypadania wypełnień, pęknięć korzeni, a nawet utraty i skrajnego starcia. Bruksizm wpływa na nasze codzienne życie oraz aktywność w ciągu dnia. Nadmierne przeciążenie stawów skroniowo-żuchwowych może doprowadzić ponadto do ich zwyrodnień oraz w konsekwencji trzasków, przeskakiwań podczas ruchów żuchwy. Częste zaciskanie zębów i zgrzytanie powoduje także nagminne napięcie mięśniowe, co wywołuje częste bóle głowy o charakterze migrenowym, a także przerost mięśni żwaczowych. Perfect Smile Clinic Garnizon specjalizuje się w leczeniu bruksizmu, zaburzeń w obrębie stawów skroniowo żuchwowych, zaciskania oraz zgrzytania zębami.

 

W swojej pracy wykorzystujemy szereg procedur:

  • Wykonujemy deprogramator Koisa

Jest to płytka która ma za zadanie ustawienie odpowiedniej relacji w stawach skroniowo-żuchwowych (deprogramacja nerwowo-mięśniowa).

  • Wykonujemy iniekcje domięśniową toksyny

Jest to sprawdzona terapia zarówna indywidualna jak i skojarzona z leczeniem przyczynowym bruksizmu. W niektórych przypadkach przerostu mięśni żwaczowych, bywa nieodzowna. Nasi pacjenci często chwalą sobie tę formę terapii, wskazując na znacznie lepsze samopoczucie w dzień oraz spokojny sen w nocy, bez zgrzytania i zaciskania zębów

  • Wykonujemy szyny ochronne, zwane zgryzowymi

Jest to podstawowa metoda zapobiegająca uszkodzeniom zębów i ich ścieraniu, do których dochodzi podczas snu, u osób cierpiących na bruksizm. Szyna ochronna, zapobiegająca skutkom zgrzytania zębami, jest standardowo wykonywana po leczeniu kompleksowym z wykorzystaniem delikatnych licówek pełnoceramicznych. Po dużej rekonstrukcji startych zębów, organizm oraz układ mięśniowy musi się zaadoptować do nowej sytuacji. Początkowy okres jest kluczowy dlatego warto się wyposażyć w specjalna szynę ochronną na noc, aby nie doszło w wyniku zaciskania do żadnych odprysków lub uszkodzeń porcelany.

Zapraszamy na konsultację – +48 58 558 80 57