W Perfect Smile Clinic Garnizon nasz zespół specjalistów dba o każdy najdrobniejszy detal podczas planowania leczenia zarówno ortodontycznego jak i estetycznego.

Deprogramacja nerwowo-mięśniowa w Perfect Smile

Często spotykamy się z różnymi zaburzeniami dotyczącymi nie tylko estetyki, zdrowia, czy złego ustawienia poszczególnych zębów. W praktyce zdarzają się powszechnie zaburzenia głębsze jak np dysfunkcje okluzyjne. W praktyce może to oznaczać, że układ zgryzowy, w wyniku utraty zębów, ich patologicznego starcia lub zaburzeń ortodontycznych, uległ z wiekiem dużym zaburzeniom. Co więcej, pozycja układu zębów w obu łukach względem siebie, generuje nieprawidłowe ustawienie w stawach skroniowo-żuchwowych. Często w takich sytuacjach mamy do czynienia z trzaskami, przeskokami w stawach, a także objawia się to zwiększonym napięciem mięśniowym oraz zaciskaniem i zgrzytaniem zębami podczas snu.

zębyW takim układzie terapia samą szyną zgryzową, nie jest działaniem które wystarczy. Aby podejść przyczynowo, należy dowiedzieć się nieco więcej o prawidłowej relacji stawowej. Z pomocą przychodzi tu specjalna płytka – deprogramator Koisa.

Urządzenie to jest noszone przez 2 tygodnie przez pacjenta. Na kolejnej wizycie, stomatolog jest w stanie zarejestrować zęby pacjenta w tzw. relacji centralnej. Jest to taki wzajemny układ łuków zębowych względem siebie, który odpowiada fizjologicznej oraz prawidłowej relacji stawowej.

Pozycja relacji centralnej jest naszym punktem wyjścia w większości przypadków podczas planowania kompleksowego leczenia estetycznego oraz ortodontycznego.

Cierpisz na bóle głowy? Zgrzytasz lub zaciskasz zęby? A może zauważyłeś patologiczne starcie Twoich zębów?

Mamy doświadczenie w tego typu schorzeniach. Zapraszamy na konsultację – +48 58 558 80 57