Profesjonalna higienizacja w Perfect Smile Clinic Garnizon

Aby utrzymać osiągnięte efekty leczenia oraz nie dopuścić do powstania próchnicy lub paradontozy konieczne jest wykonywanie regularne  zabiegów higienizacji, uwzględniających zarówno skaling oraz piaskowanie. Częstotliwość wizyt higienizacyjnych, każda higienistka ustala indywidualnie z poszczególnymi pacjentami, w zależności od wskazań oraz różnych predyspozycji i cech.

Po przeprowadzonym leczeniu kompleksowym jest to szczególnie istotne, aby wszczepione implanty, estetyczne licówki pełnoceramiczne czy cyfrowe korony porcelanowe, zachowały swoja stabilność. Kontrola i regularne spotkania z higienistką są w każdym przypadku konieczne.

Profesjonalna higienizacja

 

Jak wygląda profesjonalna wizyta higienizacyjna w Perfect Smile Clinic Garnizon?

Krok 1

Skaling ultradźwiękowy

Zabieg wykonywany jest bardzo delikatnie w naszej Klinice z użyciem skalera ultradźwiękowego, służącego do rozbijania twardych złogów kamienia, które zalegają poddziąsłowo. Wywoływane przez urządzenie efektu kawitacji, powoduje dodatkowo niszczenie bakterii osiedlonych w kieszonkach dziąsłowych oraz usuwanie zapalnej tkanki ziarninowej. Jest to zabieg profilaktyczny, który u osób z ryzykiem paradontozy, niezależnie od obecności lub braku zalegającego kamienia, powinien być wykonywany z częstotliwością co 4 miesiące.

Kamień nazębny

Krok 2

Piaskowanie z użyciem delikatnego piasku z glicyną

To zabieg polegający na usunięciu przebarwień obecnych na zębach, a mających bezpośredni związek z dietą oraz nałogiem palenia. W przypadku delikatnego osadu w Perfect Smile Clinic Garnizon stosujemy nowoczesny piasek z dodatkiem glicyny. Jest on bardzo delikatny, nie wywołuje podrażnień i uszkodzeń szkliwa. Zabieg piaskowania jest standardowo wykonywany przy okazji skalingu oraz przed zabiegiem wybielania zębów.

Krok 3

Fluoryzacja

Wyczyszczone szkliwo zębów jest na parę minut pokryte pianką z fluorem. Pozwala to na złagodzenie niewielkiej nadwrażliwości, która może pojawić się po tym zabiegu. Jest to tzw. fluoryzacja kontaktowa

Krok 4

Instruktaż oraz dobór środków do higieny jamy ustnej

Po higienizacji, Twoja higienistka zwróci uwagę na ewentualne błędy które możesz popełniać podczas czyszczenia zębów oraz pomoże Ci wybrać odpowiednią szczotkę i środki do higieny jamy ustnej, dedykowane specjalnie do Twoich zębów.

Zapraszamy na profesjonalne czyszczenie do Perfect Smile Clinic Garnizon – zapraszamy do kontaktu +48 58 558 80 57