Ortodonta dla dorosłych – Perfect Smile Clinic Garnizon

OrtodontaW dzisiejszych czasach lekarz ortodonta może skutecznie i bezpiecznie przeprowadzić leczenie ortodontyczne w każdym wieku. Dotyczy to także pacjentów po 40 roku życia. W Perfect Smile Clinic Garnizon nasi ortodonci oferują najnowocześniejsze aparaty ortodontyczne, wykonane z materiałów najwyższej jakości. Leczenie ortodontyczne traktujemy nie tylko jako prostowanie zębów, ale przede wszystkim jako możliwość wykreowania pięknego uśmiechu i poprawy komfortu życia każdego pacjenta. W planowaniu wykorzystujemy szereg narzędzi cyfrowych, które umożliwiają także wizualizację efektu ostatecznego, jeszcze przed założeniem aparatu ortodontycznego

 

Ortodonci wspólnie z zespołem specjalistów w naszym centrum stomatologicznym często proponują pacjentom dorosłym zaprojektowanie nowego uśmiechu wg koncepcji DSD. Projekt zakłada dopasowanie i ustawienie zębów zgodnie z zasadami oraz mając na względzie rysy twarzy pacjenta. Po wykonanym projekcie każdy pacjent otrzymuje prezentację pokazującą czego może się spodziewać po przeprowadzonym leczeniu ortodontycznym.

uśmiech po leczeniu ortodontycznym

Współczesne aparaty ortodontyczne dla dorosłych są zdecydowanie skuteczniejsze oraz gwarantują szybszy efekt finalny. W przeszłości zakładane aparaty ortodontyczne powodowały duży dyskomfort. Aktualnie nowa, innowacyjna technologia zamków ortodontycznych, wyposażonych w mechanizm poślizgowy oraz dostęp do aparatów niewidocznych w formie ruchomych i komfortowych nakładek gwarantują stabilny efekt bez   większych dolegliwości bólowych podczas przesuwania zębów.

W Klinice Perfect Smile Clinic Garnizon leczenie ortodontyczne jest często etapem w drodze do poprawy zdrowia i prawidłowej funkcji zgryzowej. Niejednokrotnie bywa ono konieczne celem unormowania właściwej relacji stawowej oraz zapobiega powstawaniu zwyrodnień w stawach skroniowo-żuchwowych. Wielu pacjentów cierpi z powodu przewlekłych, uciążliwych bólów głowy o charakterze migrenowym. Często dolegliwości te maja podłoże napięciowe i wynikają z niewłaściwego ustawienia stawowego oraz relacji łuków zębowych. Jest to tzw. dysfunkcja okluzyjna. W takiej sytuacji nasz ortodonta wykonuje tzw. deprogramację nerwowo-mięśniową, aby ustalić prawidłowy plan leczenia ortodontycznego, które da stabilne efekty.

Aparaty ortodontyczne dla dorosłych: