Aparat ortodontyczny – jaki wybrać?

W zależności od wady zgryzu oraz wymogów estetycznych nasi ortodonci proponują szeroki wybór najwyższej jakości aparatów ortodontycznych. Aby wybrać odpowiedni aparat ortodontyczny konieczna jest konsultacja i badanie przez lekarza ortodontę. Po tej wizycie wykonany zostanie plan leczenia wraz z cyfrową wizualizacją przebiegu leczenia ortodontycznego.

 

Pacjenci w Perfect Smile Clinic Garnizon maja możliwość wyboru aparatu ortodontycznego

  • Aparat ortodontyczny metalowy

Jest to klasyczny aparat ortodontyczny w formie niewielkich srebrnych zamków przyklejanych do zębów. Wykonany jest z materiałów trwałych i hypoalergicznych. Ortodonci często stosuje specjalne kolorowe gumki, co sprawia że efekt wizualny jest bardzo oryginalny. Aparat metalowy może być z powodzeniem stosowany przy różnych wadach zgryzu.

Aparat ortodontyczny metalowy

Aparat ortodontyczny metalowy

  • Aparat ortodontyczny samoligaturujący

Ten rodzaj aparatu ortodontycznego gwarantuje o wiele szybsze leczenie oraz zdecydowanie mniejszy dyskomfort związany z przesuwaniem zębów. Jest to możliwe dzięki innowacyjnej technologii, bez użycia ligatur, która zastosowana w aparatach samoligaturujących m.in. systemu  Damon, warunkuje delikatny ruch i zmniejszony nacisk na zęby.

Aparat samoligaturujący

Aparat samoligaturujący

  • Aparat ortodontyczny estetyczny porcelanowy 

Jest to jeden z częściej wybieranych aparatów ortodontycznych w naszej Klinice. Zastosowane zamki wykonane są z mlecznej ceramiki w kolorze zęba. Warunkuje to dużą dyskretność po założeniu.

  • Aparat ortodontyczny niewidoczny szafirowy

Aparat przezroczysty. Jeden z najnowocześniejszych i najbardziej estetycznych aparatów ortodontycznych stałych dla dorosłych. Zamki są wykonane z wytrzymałego i przezroczystego szafiru. Polecany osobom ceniącym komfort i najwyższą estetykę.

Aparat szafirowy

Aparat szafirowy

  • Aparat ortodontyczny nakładkowy typu Aligner

To innowacyjny typ aparatów ortodontycznych przeznaczonych dla tych, którym leczenie z wykorzystaniem stałego aparatu ortodontycznego nie odpowiada oraz ceniących sobie komfort i poczucie estetyki. Sa to przezroczyste nakładki do prostowania zębów, które mogą być wyjmowane z ust.

Aparat Invisalign

Aparat Invisalign

Najbardziej popularne systemy ruchomych aparatów ortodontycznych dla dorosłych to

  • Clear Aligner

To system alignerów, który jest komfortową alternatywą dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Dostępny jest w postaci pary przezroczystych nakładek na górny i dolny łuk zębowy, wykonanych z silikonu. Mogą one być wyjęte podczas posiłku oraz na specjalne okazje. Po pewnym czasie ortodonta wymienia komplet nakładek na nowy, który kontynuuje proces korekt w ustawieniu zębów.

  • Invisalign

ortodontaCyfrowa technologia 3D oraz nieustannie prostepujące ucyfrowienie stomatologii dotknęło także dziedzinę ortodoncji. Owocem tego jest najbardziej nowoczesny i innowacyjny aparat ortodontyczny dla dorosłych tj. Invisalign. Nakładki tego systemu działają od pierwszej godziny po założeniu, a efekty leczenia są widoczne bardzo szybko. Aparat invisalign jest praktyczne niewidoczny po założeniu, co sprawia że nikt nie jest w stanie zauważyć że pacjent jest wtrakcie prostowania zębów. Dowiedz się więcej o technologii Invisalign

 

 

Cena aparatu ortodontycznego

Wycena jest u każdego pacjenta indywidualna w zależności od wady zgryzu oraz wyboru aparatu ortodontycznego

 

Umów się na konsultację już dziś – +48 58 558 80 57