Ortodoncja w Perfect Smile Clinic Garnizon to nasza pasja. Każde leczenie ortodontyczne jest starannie zaplanowane przez naszych specjalistów po to, aby osiągnąć oczekiwany efekt estetyczny w możliwie jak najkrótszym czasie. Każdy przypadek danej wady zgryzu podlega często innym założeniom leczenia ortodontycznego, w zależności od wieku pacjenta i stanu zębów.

Ruchome aparaty ortodontyczne

Do grupy ruchomych aparatów ortodontycznych, poza klasycznymi aparatami wykorzystywanym w leczeniu ortodontycznym dzieci, zaliczamy także ruchome aparaty kosmetyczne dla dorosłych typu Clear Aligner. Są to wyjmowane z ust komplety silikonowych nakładek na zęby, które dzięki temu, że są praktycznie niewidoczne podczas użytkowania, nie wywołują negatywnego wpływu wizualnego na estetykę uśmiechu pacjenta.

Nakładki Clear Aligner są przezroczyste, przez co polecamy je osobom które pragną wyprostować swoje zęby w sposób jak najbardziej dyskretny. Ten nowoczesny aparat ortodontyczny z jednej strony zapewnia szybkie i stabilne wyniki leczenia, a jednocześnie gwarantuje komfort podczas użytkowania.

Dla szybkiego efektu prostowania zębów, ruchome aparaty ortodontyczne powinny być noszone średnio 20 godzin na dobę. Jest możliwe wyjecie nakładek z ust podczas posiłków oraz sporadycznie podczas ważnych spotkań i uroczystości. Nakładki po wyjęciu są łatwe do utrzymania w czystości. Założone na oba łuki w jamie ustnej nie wywołują żadnego dyskomfortu, uczucia ucisku, czy podrażnień.

Aparaty ortodontyczne ruchome

Nakładki silikonowe Clear Aligner powstają po analizie wady zgryzu pacjenta w środowisku cyfrowym. Na specjalnych wirtualnych modelach, leczenie ortodontyczne jest starannie zaplanowane. Ustalane są kąty, odległości przesunięć oraz przechyleń każdego zęba. Po wydruku modeli cyfrowych za pośrednictwem drukarki 3D nakładki Clear Aligner są wykonywane techniką termofomowania próżniowego.

Czas trwania leczenia ortodontycznego Clear Aligner wynosi minimum 3 m-ce w zależności od wady zgryzu.

Cena aparatu ortodontycznego Clear Aligner

Cena komfortowych nakładek do prostowania zębów Clear Aligner może być oszacowana po pierwszej wizycie konsultacyjnej z ortodontą. Jej wartość związana jest w każdym przypadku z ilością alignerów, które muszą zostać wyprodukowane przy danej wadzie zgryzu.

Zapraszamy na konsultacje z naszym ortodontą – +48 58 558 80 57