Aparaty ortodontyczne estetyczne w Perfect Smile Gdańsk

Wiemy jak ogromne znaczenie w życiu dorosłego człowieka ma estetyka i komfort. Dlatego w ofercie leczenia ortodontycznego w naszej Klinice Stomatologii Estetycznej znajdują się aparaty ortodontyczne estetyczne.

Jednym z nich jest aparat porcelanowy, którego zamki naklejane na zęby wykonane są z ceramiki. Ich mleczny odcień, zbliżony do koloru zębów, sprawia że podczas uśmiechu są mało widoczne i zlewają się z zębami. Dodatkowo możliwe jest założenie białego drutu zamiast metalowego.

Najważniejszym elementem aparatu ortodontycznego estetycznego są zamki, w których zatrzaskiwany jest drut ortodontyczny, odpowiedzialny za generowanie odpowiedniej siły na prostowane zęby. Porcelanowe zamki są bardzo wytrzymałe oraz charakteryzują się wyjątkową precyzja działania, dzięki temu  aparat ortodontyczny porcelanowy może być zastosowany przy korygowaniu większości wad zgryzu. Podczas stosowania aparatu ortodontycznego estetycznego, niewskazane jest palenie tytoniu oraz spożywanie pokarmów wybitnie przebarwiających, gdyż może doprowadzić to do nieładnych osadów na  ligaturach.  Kolorowa dieta nie dotyka jednak zamków ceramicznych. Wskazane jest jednak także okresowe piaskowanie i profesjonalna higienizacja co 4 m-ce.

Aparat ortodontyczny w zależności od wady zgryzu jest noszony od 1,5 do 2 lat, a wizyty kontrolne odbywają się przeciętnie co 6 tygodni.

ortodonta

Jak wygląda pierwsza wizyta w Perfect Smile Clinic Garnizon?

Na pierwszej wizycie nasz ortodonta wykonuje staranne badanie oraz różne pomiary z wykorzystaniem zdjęć cefalometrycznych. Pacjent otrzymuje całkowitą wycenę kompleksowego leczenia ortodontycznego z wykorzystaniem aparatu estetycznego na tym samym spotkaniu. Ortodonta dodatkowo prezentuje w specjalnym programie do cyfrowego planowania ortodontycznego wirtualne modele pacjenta oraz przebieg leczenia ortodontycznego z wykorzystaniem aparatu porcelanowego w formie wizualizacji.

W estetycznym leczeniu ortodontycznym nasi lekarze wykorzystują także zamki wykonane z szafiru.

 Dowiedz się więcej lub umów się na konsultacje z ortodontą – +48 58 558 80 57

Cena aparatu ortodontycznego

Wycena jest u każdego pacjenta indywidualna w zależności od wady zgryzu oraz wyboru aparatu ortodontycznego.