Na czym polega wypełnianie zmarszczek?

Wyełniacz służący do wypełniania zmarszczek zwany jest eliksirem młodości. Znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce, ale nie tylko. Stosuje się go również w medycynie, lecząc m.in. reumatoidalne zapalenia stawów, choroby wątroby, czy oczu.

Wypełniacz występuje naturalnie w organizmie człowieka pod postacią hialuronianu sodu. Najwięcej kwasu jest w naszej skórze, mazi stawowej oraz oku. Występuje też w płynach ustrojowych, jest  jednym z budulców ścian naczyń krwionośnych.

Główna funkcja wypełniacza to  wiązanie wody w organizmie.  Z wiekiem jego ilość  zmniejsza się, skóra wysusza się ,wiotczeje, zaczynają pojawiać się zmarszczki i bruzdy. Twarz traci jędrność i zdrowy wygląd, a ubytki spowodowane brakiem wypełniacza w skórze dodają nam lat. By temu zapobiec, stosujemy różnego rodzaju uzupełnienia niedoboru wypełniacza poprzez m. in. terapie ostrzykiwania wypełniaczem. Podając wypełniacz pod skórę uzupełniamy braki w tkance łącznej, wypełniamy zmarszczki, podnosimy owal twarzy lub dany obszar, np. wolumetria policzków. Możemy też powiększyć usta, jednocześnie je odżywić i nawilżyć. Wypełniaczem można również wyrównywać asymetrie i korygować kształt np. nosa, ust. Wypełniacz stosuje się również do wypełnienia doliny łez, pod oczami, łuku żuchwy, czy policzków.

wypełnianie zmarszczek

Gdy zmarszczki są bardzo głębokie, tworzą bruzdy, których nie można wygładzić zabiegiem z użyciem preparatów do redukcji zmarszczek, wtedy stosuje się wypełniacz w celu wypełnienia powstałych bruzd np. wokół ust, na czole, czy wypełnieniu fałdów nosowo- wargowych. Podając wypełniacz hamujemy rozpad kolagenu w organizmie oraz stymulujemy produkcję nowego.

Jak wygląda zabieg wypełniania zmarszczek?

Zabieg podania preparatu w postaci tzw. wypełniaczy polega na wypełnieniu bruzd, zmarszczek, fałdów, w celu ich korekty. Preparat podany w odpowiedni sposób, podnosi zwiotczałe tkanki, a tym samym likwiduje objawy starzenia, poprawia ogólną kondycje skóry, jej jędrność i objętość. Preparat podawany jest bardzo cienką igłą.  Po wstrzyknięciu wypełniacza w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy, wygładzając zmarszczki.  Sam zabieg trwa ok 30 minut. Rezultat jest natychmiastowy. Pacjent może obejrzeć go w lusterku. Zabiegi z użyciem wypełniacza nie powodują wyłączenia pacjenta z życia codziennego. Efekt utrzymuje się od 7 do 18 miesięcy, po tym czasie wypełniacz zostaje naturalnie wchłonięty przez organizm. Ulega tzw. biodegradacji.

zmarszczki

Zabiegi z użyciem wypełniaczy, zawierających kwas nie wymagają szczególnego przygotowania ze strony pacjenta. Preparaty te wprowadza się do skóry cienką igłą. Jednak dla podniesienia komfortu pacjenta można znieczulić miejsca, w których wykonywany będzie zabieg. Zabieg trwa około 30 minut, a efekt jest natychmiastowy.  Tuż po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te jednak ustępują w przeciągu kilku godzin.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, stany zapalne skóry np. opryszczka, skłonność do powstawania blizn przerostowych lub nadwrażliwość na wypełniacz.

Zapraszamy na konsultacje z certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej +48 58 558 80 57