Wygładzanie zmarszczek w klinice Perfect Smile

Używana w wygładzaniu zmarszczek substancja jest produkowana przez beztlenowe bakterie Bacillus. Lek ten stosowany jest na świecie od lat 80. W Polsce te zabiegi wykonuje się od 1996 roku. Początkowo wykorzystywane były w okulistyce i neurologii. Okazało się jednak, że injeskcje świetnie również  działają na nasze mięśnie mimiczne, które są bardzo silnie związane ze skórą.

zmarszczki

Zmarszczki powstają w ten sposób, że przy każdym skurczu mięśni nasza skóra również się marszczy, co powoduje powstawanie zmarszczek. Im więcej i częściej nasza skóra się marszczy w danym miejscu,  tym bardziej zmarszczka się utrwala. Podanie substancji w odpowiednich dawkach w miejsca, gdzie zmarszczki mimiczne tworzą się najczęściej, powoduje wygładzenie danego obszaru oraz zapobiega pogłębianiu się zmarszczek.

W efekcie nasza skóra odzyskuje młody wygląd, twarz łagodnieje, staje się młodsza o kilka lat. Na dalszym etapie, obszary poddawane terapii są mniej podatne na tworzenie i pogłębianie się zmarszczek mimicznych. Jest to obecnie najskuteczniejsza terapia przeciwzmarszczkowa, dobrze tolerowana i bezpieczna. Stosowanie infekcji domięśniowych warto rozpocząć na wczesnym etapie tworzenia się zmarszczek mimicznych. Terapię  warto zacząć  około 25- 30 roku życia, by po prostu zapobiegać zmarszczkom. Pacjenci zazwyczaj są bardzo zadowoleni z działania i efektów jakie daje terapia, dlatego regularnie powracają na zabiegi.

W jakim celu wykonuje się zabieg wygładzania zmarszczek?

Terapię wygładzania zmarszczek stosuje się przede wszystkim w celu wygładzenie zmarszczek mimicznych, między brwiami, tzw. „lwiej bruzdy”,  wygładzenie zmarszczek wokół  oczu, tzw. „kurzych łapek” oraz wygładzenie zmarszczek poziomych czoła. Dzięki terapii można również lekko podnieść owal twarzy, unieść i wymodelować brwi czy opadające kąciki ust. Można też zlikwidować zmarszczki powieki dolnej, zmarszczki palacza, zmarszczki policzków inaczej zwane „ zmarszczki śmiechowe” czy linie królicze tworzące się u nasady nosa. Terapia przynosi też dobre efekty w spłycaniu zmarszczek bródki, szyi i dekoltu. Jednak to nie wszystkie zastosowania. Za jej pomocą można również leczyć migrenę, nadpotliwość  dłoni, stóp, pach. Stosuje się ją również w leczeniu bruksizmu, czyli mimowolnego zaciskania zębów i zgrzytania nimi oraz uśmiechu dziąsłowego tzw. gummy smile. Od jakiegoś czasu znalazła zastosowanie w leczeniu trądziku.

Stosując preparat w zapobieganiu i likwidacji zmarszczek twarzy uzyskujemy młody, świeży wygląd, twarz sprawia wrażenie odprężonej, wypoczętej i zrelaksowanej.

Przeciwwskazaniem do zastosowania tych preparatów są wszelkie choroby autoimmunologiczne w aktywnym okresie choroby, choroba nowotworowa, zaburzenia przewodnictwa nerwowo- mięśniowego, ciąża, karmienie piersią, infekcja i stany zapalne skóry.

Sam zabieg nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań, jest praktycznie bezbolesny i trwa bardzo krótko. Po zabiegu przez około 4-5 godzin nie należy pochylać głowy, unikać pozycji horyzontalnej, ćwiczeń fizycznych. Nie jest zalecane też korzystanie z gorących kąpieli czy sauny. Nie należy dotykać miejsc wkłucia. Po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy.

 

Zapraszamy na konsultacje z certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej – +48 58 558 80 57