Releczenie kanałowe w Perfect Smile

Powtórne leczenie kanałowe, zwane inaczej reendo to jedna z najczęściej wykonywanych procedur przez naszych endodontów.

Każdy kompleksowy plan leczenia, wiąże się z bardzo dokładną diagnostyką radiologiczną. Analiza zdjęcia panoramicznego dostarcza wiele informacji na temat obecności zmian zapalnych wokół wierzchołków korzeni martwych zębów oraz poprawności wykonania leczeń kanałowych. Jest bardzo istotne aby przed każdym poważniejszym leczeniem jak leczenie ortodontyczne, czy kompletna metamorfoza z wykorzystaniem pięknych koron cyfrowych wszystkie zęby z nieprawidłowym leczeniem kanałowym zostały zrewidowane. Pozostawienie takich zębów, których kanały nie są wypełnione szczelnie, to źródło bakterii mające kontakt z całym organizmem. Można to porównać do „tykającej bomby”.

Powtórne leczenie kanałowe w Perfect Smile

W Perfect Smile Clinic Garnizon ogromną wagę przykładamy do zdrowia naszych pacjentów. Dlatego pierwszym etapem każdego planu leczenia jest leczenie biologiczne, obejmujące m.in. ponowne leczenie kanałowe martwych zębów, które tego wymagają. Reendo to również niezbędna procedura, przy okołowierzchołkowych zmianach zapalnych, u pacjentów przygotowujących się do różnych operacji i zabiegów chirurgicznych z wykorzystaniem implantów. Poprawa nieprawidłowo wypełnionych kanałów to warunek otrzymania zaświadczenia o przeprowadzonej sanacji jamy ustnej.

Brak zębopochodnych źródeł zakażenia, czyli tzw. zębopochodnych ognisk zakaźnych to bardzo istotny aspekt w życiu każdego człowieka. Przy spadku odporności bakterie z korzeni zęba mogą przedostawać się do krwiobiegu oraz infekować inne organy, doprowadzając często do wielu powikłań jak np. zapalenie wsierdzia czy ogólnoustrojowa sepsa, będąca stanem zagrożenia życia. Rekomendujemy zatem częste kontrole oraz dokładne badanie stanu uzębienia co 6 m-cy. Dotyczy to zwłaszcza kobiet w okresie planowania ciąży, które powinny myśleć już nie tylko o swoim zdrowiu.

Zapraszamy na badanie oraz konsultacje – +48 58 558 80 57

Wycena jest u każdego pacjenta indywidualna w zależności od wyniku analizy RTG