Co w zasadzie oznacza termin leczenia kanałowego pod mikroskopem?

Ostatnie 10 lat to olbrzymia rewolucja technologiczna w medycynie. Swoje chyba największe piętno postęp odcisnął na branży stomatologicznej. Metody leczenia zostały mocno udoskonalone. Aktualnie nie mówimy już o archaicznych procedurach zatruwania zęba, a leczenie stomatologiczne może być wykonywane przez uśmiechnięty personel stomatologiczny, z zachowaniem światowych standardów, w przyjaznej atmosferze.

Taki system jakości wprowadziliśmy w Perfect Smile Clinic Garnizon. Nasz zespół specjalistów korzysta na co dzień z innowacyjnych rozwiązań oraz najwyższej jakości, nowoczesnego sprzętu. Mikroskop stomatologiczny jest dla naszych endodontów przedłużeniem ich oczu i stosowany jest każdorazowo podczas leczenia kanałowego

obtura

Nasi endodonci, zajmujący się leczeniem kanałowym, swoja pracę wykonują z olbrzymia pasją. Ich świat stomatologiczny widziany pod mikroskopem to skomplikowana struktura systemu kanałów, z których niektóre mają mikroskopijne ujścia, inne łączą się w połowie swojego przebiegu z sąsiednimi, a ich ujścia niejednokrotnie kończą się pod kątem 90 stopni. W tradycyjny sposób, nie jest praktycznie możliwe, wykonanie leczenia kanałowego poprawnie bez odpowiedniego wyczucia, narzędzi oraz przede wszystkim mikroskopu stomatologicznego. Pozostawienie jednego kanału, który nie został odnaleziony, lub wypełniony do końca, złamane narzędzia w wygiętych kanałach, to częsty obraz radiologiczny zębów, przyjmowanych przez nas pacjentów. Tego typu sytuacje są często przyczyną powikłań zapalnych okostnej i wymagają interwencji. Zazwyczaj wiąże się to z powtórnym leczeniem kanałowym.

Ważna rolę w wyznaczaniu długości kanału spełnia także endometr stomatologiczny. Jest to urządzenie ,pokazujące w sposób bardzo dokładny kiedy narzędzie wprowadzone przez dentystę do kanału, znajduje się przy jego zakończeniu. Umożliwia to perfekcyjnie dokładne wypełnienia kanałów korzeniowych pod mikroskopem.

leczenia kanałowego pod mikroskopemZalety leczenia kanałowego pod mikroskopem:

  • Łatwość w odnajdywaniu wszystkich ujść kanałów, także tych niewidocznych gołym okiem
  • Praca w powiększeniu umożliwia wyjecie z kanału złamanego wcześniej w nim narzędzia kanałowego
  • Możliwe jest zakończenie całego leczenia kanałowego na jednej wizycie
  • Leczenie kanałowe pod mikroskopem umożliwia poprawę i releczenie powtórne zęba, którego kanały nie zostały w przeszłości poprawnie wypełnione

 

Cena leczenia kanałowego pod mikroskopem

Koszt mikroskopowego leczenia kanałowego jest wyższy od standardowej procedury. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji gdy mamy do czynienia z zębami, które wymagają powtórnego leczenia kanałowego. Całkowita cena leczenia kanałowego pod mikroskopem podlega zawsze indywidualnej kalkulacji. Jest to bowiem uzależnione od ilości kanałów, ich stanu, obecności lub braku złamanych narzędzi w kanale itp.

Zapraszamy na konsultację – +48 58 558 80 57