Doskwiera Ci uporczywy ból zęba?

Wiesz że potrzebujesz leczenia kanałowego, ale panicznie boisz się dentysty?

Doskonale rozumiemy Twój lęk przed dentystą, dlatego podczas leczenia kanałowego dołożymy wszelkich starań żebyś mógł poczuć się komfortowo. Przeprowadzimy Cię w bezbolesny sposób przez cały proces leczenia kanałowego. Jesteśmy w stanie wykonać cały etap leczenie kanałowego juz podczas jednej wizyty. Mamy do dyspozycji nowoczesne technologie, pozwalające na sprawne i skuteczne przeprowadzenie całego leczenia kanałowego.

Bezbolesne leczenie kanałowe krok po kroku

Krok 1

ipexIIZgłoś się no naszego endodonty, który zajmuje się leczeniem kanałowym jeżeli doskwiera Ci ból zęba lub wiesz, że wcześniej przeprowadzone leczenia kanałowe wymagają poprawy i tzw. releczenia kanałowego. Nasz specjalista od leczenia kanałowego, po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego, omówi z Tobą stan zęba oraz wyjaśni całą procedurę leczenia kanałowego. Jeżeli jest to wizyta konsultacyjna – otrzymasz kosztorys dokładny Twojego leczenia kanałowego wraz z kosztem odbudowy zęba martwego.

Jeżeli  ból jest silny, otrzymasz natychmiast odpowiednie znieczulenie. Na tej samej wizycie endodonta wykona interwencję w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych. W wielu przypadkach możliwe jest także zakończenie całego procesu na tej samej wizycie.

 

Krok 2

Przyjdź na leczenie kanałowe pod mikroskopem Twojego zęba. Po wcześniejszej konsultacji zarezerwowany zostanie odpowiedni czas aby przeprowadzić całą procedurę jednosensowo.

 

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem?

  • zostaniesz znieczulony, nie będziesz czuł żadnego bólu podczas zabiegu
  • stomatolog rozwierci ząb oraz usunie zniszczone tkanki zęba. W przypadku dużego zniszczenia odbuduje przed leczeniem kanałowym utracone ściany zęba
  • kanały zostaną odnalezione i oczyszczone z bakterii przy użyciu mikroskopu, endometru oraz specjalnych narzędzi niklowo-tytanowych
  • przepływ bakterii do krwiobiegu zostanie odcięty, dzięki szczelnemu wypełnieniu kanałów z zastosowaniem systemów termicznych jak Obtura.

 

Krok 3

W zależności od Twoich preferencji ,na tej samej wizycie stomatolog może wykonać odbudowę martwego zęba. W zależności od stopnia zniszczenia możesz wzmocnić martwy ząb, po leczeniu kanałowym poprzez wykonanie:

 

Zapraszamy na bezbolesne leczenie kanałowe pod mikroskopem – +48 58 558 80 57