Leczenie kanałowe – enodoncja

Endodoncja jest to wąska dziedzina stomatologii, w której najpopularniejszą procedurą jest leczenie kanałowe. W Perfect Smile Clinic Garnizon nasi endodonci mają do dyspozycji wysokiej klasy mikroskopy stomatologiczne. Jest to innowacyjny sprzęt, który od pewnego czasu staje się standardem stosowanym podczas każdego bezbolesnego leczenia kanałowego.

sprzęt dentystyczny

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Perfect Smile

Zespół Perfect Smile Clinic Garnizon tworzą stomatolodzy o różnych predyspozycjach oraz wysokich umiejętnościach w różnych dziedzinach medycyny. Kanałowe leczenie wykonane poprawnie, wymaga nie tylko wielkiej wiedzy oraz dostępu do zaawansowanego technologicznie sprzętu, ale przede wszystkim olbrzymich umiejętności i sprawnych rąk operatora. Precyzja podczas leczenia kanałowego pod mikroskopem jest niezwykle istotna, zwłaszcza w sytuacji gdy zachodzi potrzeba ponownego przeleczenia kanałowego danego zęba lub wyjęcia złamanego narzędzia z kanału. Są to częste sytuacje z którymi spotykają się nasi endodonci.

Kanałowe leczenie zębów Gdańsk

Leczenie kanałowe pod mikroskopemKażdy martwy ząb, ulega z czasem przebarwieniu. Jest to częsty problem oraz powód zgłaszania się pacjentów do Perfect Smile Clinic Garnizon. Rozwiązaniem z wyboru w takich przypadkach są cyfrowe korony pełnoceramiczne, które nie tylko wzmacniają martwego zęba po leczeniu kanałowym, ale przede wszystkim kamuflują w sposób naturalny jego przebarwienia, przywracając mu jasny kolor i odpowiedni kształt.  Korona taka  może być wykonana w każdym przypadku na martwym zębie, który jest w 100% poprawnie i bezbłędnie przeleczony kanałowo.

Podczas wizyty konsultacyjnej stomatolog endodonta wykonuje zdjęcie RTG kontrolne. Jeżeli ząb filarowy nie jest poprawnie wypełniony i przeleczony kanałowo, bywa że jest on przyczyną powstawania zmian zapalnych w kości, jak ziarniniaki czy torbiele. W takiej sytuacji jest to widoczne na zdjęciu RTG. W celu dokładniejszej diagnostyki, czasem może zajść potrzeba rozszerzenia badania rentgenowskiego o wykonanie punktowej tomografii kości w rzucie wierzchołka martwego zęba.

Endodonci w Perfect Smile Clinic Garnizon do zespół wybitnych specjalistów w swojej dziedzinie. Zajmują się poprawianiem leczenia kanałowego w martwych zębach, wyjmują złamane w kanałach narzędzia. Jest to tzw. powtórne leczenie kanałowe.  Całe leczenie kanałowe wykonywane jest w sposób sprawny na jednej lub dwóch wizytach oraz przede wszystkim zawsze bezboleśnie.

W celu uratowania zęba przed jego ekstrakcją, konieczne może się okazać zastosowanie leczenia kanałowego. Zabieg polega na całkowitym usunięciu nieodwracalnie chorej miazgi zębowej oraz wyczyszczeniu kanału, które następnie wypełnia się specjalną substancją. Jakiego efektu można się spodziewać po zakończonym leczeniu?

Ząb po kanałowym leczeniu

narzędzia dentystycznePrawidłowo wykonane leczenie kanałowe nie skutkuje żadnymi, negatywnymi dolegliwościami. Wręcz przeciwnie, ząb po kanałowym leczeniu zostaje z zewnątrz całkowicie zachowany, a wprowadzone wypełnienia skutecznie cofa zmiany chorobowe przyzębia. Ząb wygląda tak samo, a jednak zachowuje się jak nowy. Jeżeli ząb po leczeniu kanałowym posiada opuchliznę, która się powiększa, a ból pozostaje nadal uciążliwy, możliwe, że zabieg został źle wykonany. Aby ocenić sytuację specjaliści z Perfect Smile Clinic z gdańskiego Garnizonu, wykonują szczegółowe zdjęcie rentgenowskie, nawet z możliwością rozszerzenia o punktową tomografię kości. Tak szczegółowa diagnostyka pozwala na pomyślne i bezpieczne uratowanie chorego zęba, poprzez przeprowadzenie powtórnego leczenia kanałowego.

Czym jest powtórne leczenie kanałowe?

Jeśli ząb nie goi się prawidłowo, możliwe, że w trakcie uprzedniego leczenia pozostały resztki złamanego narzędzia w kanale zęba. Pracujący w gdańskiej klinice endodonci niestety często spotykają się z takimi przypadkami w czasie swojej pracy. Zwlekanie z pójściem do specjalisty może skutkować powstaniem poważnych komplikacji, w postaci choroby takiej jak ziarniak albo torbiel. Wymagane jest wówczas poprawienie leczenia kanałowego, które w Perfect Smile Clinic przeprowadza się z niezwykłą starannością oraz precyzją, dzięki zastosowaniu wysokiej klasy mikroskopów stomatologicznych. Cały zabieg jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Wystarczą tylko dwie wizyty, aby skutecznie pozbyć się odczuwanego bólu i przywrócić ząb do pełni zdrowia.

 

Boli Cię ząb?

Nie zwlekaj –  jesteśmy po to aby Ci pomóc.

Zapraszamy do Perfect Smile Clinic Garnizon.

Zadzwoń – +48 58 558 80 57