Prototyp przyszłych zębów

Etap ten  obejmuje analizę warunków zwarciowych i zaplanowanie rekonstrukcji protetycznej poprzez wykonanie projektu woskowego oraz w razie potrzeby wykonanie modeli gipsowych lub obrazu modeli cyfrowych po zeskanowaniu kształtu zębów pacjenta specjalnym skanerem wewnątrzustnym.

nowe zębyWoskowy projekt przyszłych zębów stanowi ważny etap w planowaniu interdyscyplinarnego leczenia. Jest on wykonany w oparciu o aspekty zarówno estetyczne oraz funkcjonalne. Technik dentystyczny w obecnym na terenie Perfect Smile Clinic Garnizon wykonuje wax up po przeprowadzonej przez lekarza wcześniejszej diagnostyce i kompletnym badaniu. Kształt woskowych zębów jest modelowany dokładnie w oparciu o cyfrowy projekt uśmiechu.

Wykonany i kompletny wax up jest niezbędny na każdym etapie leczenia. Umożliwia także rozbicie w czasie długiego leczenia estetycznego oraz warunkuje że efekt finalny będzie zgodny z założeniami estetycznymi. Na podstawie wax-up stomatolog estetyczny może wykonać tzw, mock-up, formę na podstawie której zaprojektowany prototyp może zostać skopiowany do jamy ustnej i zaprezentowany pacjentowi po nałożeniu na zęby w postaci makiety wykonanej ze specjalnego materiału.

Zapraszamy na konsultację – +48 58 558 80 57