Tomografia kości

W Perfect Smile Clinic Garnizon dysponujemy na miejscu wydzieloną pracownią RTG, wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt do stożkowej tomografii 3D. Tomografia kości jest to wybitne dokładne narzędzie, które przy minimalnych dawkach promieniowania, pozwala na bardzo dokładną diagnostykę zmian zapalnych w kości wokół zębów, które często nie są widoczne na standardowych zdjęciach panoramicznych.

tomografTomografia kości to niezwykle istotne i niezbędne narzędzie służące w w naszej klinice do oceny tkanki kostnej i zaplanowania zabiegów implantologicznych. Wyłącznie kompleksowe podejście diagnostyczne daje możliwość prawidłowej analizy stanu i jakości tkanki kostnej, dostarczając ważnych informacji odnośnie gęstości, wysokości i szerokości kości. Taka diagnostyka daje gwarancję precyzyjnego zaplanowania zabiegu implantacji, tj. wszczepienia implantu dentystycznego.

Każda praca protetyczna z użyciem implantu stomatologicznego rozpoczyna się od szczegółowej diagnostyki, niezbędnej dla dalszego zaprojektowania rekonstrukcji na implantach. Wykonuje się w tym celu m.in. zdjęcie rentgenowskie panoramiczne czy badanie CBCT, na rzecz oceny stanu kości w okolicy implantacji, stanu zębów sąsiednich, czy położenia struktur anatomicznych, istotnych podczas zabiegu. W przypadku zdiagnozowania obecności stanów zapalnych, wykonywany jest zabieg sanacji jamy ustnej, lub odbudowy kości.

Wskazane powyżej działania mają na celu precyzyjne zaplanowanie dalszych czynności, w oparciu o kompleksową ocenę warunków anatomicznych pacjenta.

Potrzebujesz tomografii kości – Zapraszamy – +48 58 558 80 57