Jak wygląda planowanie leczenia interdyscyplinarnego w Perfect Smile Gdańsk?

Każda metamorfoza uśmiechu jest starannie zaplanowana w Perfect Smile Clinic Garnizon. Uczestniczy w tym najczęściej zespół specjalistów z różnych dziedzin stomatologii. Aby uzyskać piękny uśmiech dopasowany do twarzy wszystkie kroki muszą być bardzo precyzyjne wykonane.

Krok 1 – Leczenie biologiczne i sanacja jamy ustnej

Na pierwszych wizytach stomatolog przeprowadza tzw. Sanację jamy ustnej, co uwzględnia leczenie biologiczne. W pierwszym rzędzie leczone są zęby żywe. Próchnica, która je objęła musi być bowiem jak najszybciej usunięta, aby nie dopuścić do stanu zapalnego. Ważnym elementem jest także poprawa i powtórne leczenie kanałowe niektórych zębów, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Krok 2 – Analiza rysów twarzy oraz estetyki

Lekarz stomatolog wykonuje profesjonalne fotograficzne portfolio (link do portfolio). Posłuży ono nie tylko do oceny ubytków próchnicowych, ale także umożliwi dokładną analizę rysów twarzy oraz stworzenie cyfrowego i wymarzonego projektu nowego uśmiechu.

uśmiech

Krok 3 – Analiza funkcjonalna

Obejmuje dokładne zbadanie:

  • Stawów skroniowo-żuchwowym pod katem braku zaburzeń takich jak trzaski oraz przeskakiwania
  • Toru ruchów żuchwy i ewentualnych zaburzeń
  • Zaburzeń zgryzowych
  • Ewentualnego występowania tzw. Bruksizmu – czyli zaciskania i zgrzytania zębami

planowanie leczenia interdyscyplinarnego

Po analizie funkcjonalnej nasi stomatolodzy często, aby dowiedzieć się więcej na temat relacje stawowej, wykonują deprogramator Koisa. Jest to wyjmowana płytka noszona przez pacjenta przez 2 tygodnie. Po tym okresie następuje kolejna wizyta przy której stomatolog rejestruje modele zębowe pacjenta w tzw. relacji centralnej. Wyznaczenie takiego układu stawowego jest kluczowe w leczeniu wielu schorzeń i dysfunkcji okluzyjnych. W Perfect Smile Clinic Garnizon, w trosce o najwyższą jakość usług, deprogramator często jest wykonywany zarówno przed leczeniem ortodontycznym jak i protetycznym.