W Perfect Smile Clinic Garnizon są dostępne wszystkie rozwiązania protetyczne, które są możliwe do zrealizowania z wykorzystaniem wszczepów tytanowych. Często pacjenci użytkujący na co dzień protezy ruchome narzekają na ich brak stabilności, a nawet wypadanie podczas odgryzania pokarmów. Dodatkowo duża płyta akrylowa na podniebieniu stwarza problem z prawidłową wymową oraz zaburza odczucia smakowe. W naszym Centrum Implantologicznym oferujemy implanty najwyższej jakości, które po wprowadzaniu w kość pacjenta mogą stanowić znakomity element stabilizujący protezy całkowite. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem w przypadku bezzębia jest proteza na implantach.

W przypadku bezzębia możliwe jest wprowadzenie zaledwie dwóch implantów stomatologicznych aby znacząca poprawić komfort życia pacjenta, poprzez ustabilizowanie protezy na specjalnych zatrzaskach zamontowanych do implantów.  Optymalną ilością implantów która zdecydowanie skuteczniej ogranicza ruchomość protezy jest cztery mosty. Zostają one wprowadzone w kość szczęki lub żuchwy, po jej dokładnej diagnostyce z wykorzystaniem tomografii komputerowej.

 Ruchome protezy stabilizowane na implantach

  • Protezy Overdenture na implantach zębowych na belce

Proteza na implantach

Proteza na implantach

W zasadzie możemy je określić jako ruchomy most. Odpowiednio spozycjonowane implanty i umieszczone w kości pacjenta, stanowią bazę do której jest montowana specjalna belka tytanowa. Proteza posiada po swojej wewnętrznej stronie specjalne matryce, które zatrzaskują w jamie ustnej w odpowiednich miejscach belki na implantach. Ufiksowana w ten sposób proteza na belce jest praktycznie w 100 % stabilna i umożliwia odgryzanie i poczucie pełnego komfortu, z uwagi na brak płyty podniebiennej.

 

  • Protezy na implantach zębowych na lokatorach

ProtezyStanowią rozwiązanie bardziej ekonomiczne od belki montowanej do implantów. Proteza osadzona jest na specjalnych zaczepach montowanych do implantów, podobnych do kulek. Rekomendujemy wprowadzenie 4 sztuk implantów dentystycznych, tak by oprzeć protezę na równo rozmieszczonych czterech lokatorach. Taki układ zgodnie z naszym doświadczeniem zapewnia najlepszy komfort i stabilizację wyjmowanej protezy zatrzaskiwanej na lokatorach.

 

 

Wycena jest u każdego pacjenta indywidualna w zależności od stanu tkanki kostnej

 

Umów się na konsultację już dziś – +48 58 558 80 57