Jeżeli mamy do czynienia z brakiem kilku zębów obok siebie wtedy najlepszym wyborem jest most na implantach. Idea takiego postępowania zakłada wszczepienie minimum dwóch implantów aby uzupełnić brak kilku zębów. Bardzo istotne jest oczywiście zbadanie układu zgryzowego i ocena stanu kości przez eksperta do spraw implantologii. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu i wykonaniu niezbędnych procedur diagnostycznych, pacjent w naszej Klinice otrzymuje bardzo dokładny plan leczenia z wykorzystaniem mostu na implantach oraz kosztorys i harmonogram.

Przewagą mostu na implantach w stosunku do innych rozwiązań protetycznych jest całkowity brak ingerencji i  brak konieczności szlifowania struktury zębów sąsiednich pacjenta. Działanie takie przy wykonywaniu mostów tradycyjnych na zębach własnych, najczęściej doprowadza do stanów zapalnych, zgorzeli zębowej oraz w konsekwencji konieczności leczenia kanałowego. Po wszczepieniu implantów zębowych w bezzębną kość dochodzi do wyhamowania zjawiska jej resorpcji, z którym mamy zawsze do czynienia po utracie zębów. Jest to możliwe dzięki nieustannej stymulacji i przenoszeniu sił nagryzowych z mostu osadzonego na implantach, bezpośrednio na otaczającą tkankę kostną.  Doprowadza do stopniowo do zagęszczenia loży kostnej w której osadzony został implant dentystyczny.

Po wprowadzeniu implantów zębowych, dzięki obecności laboratorium protetycznego na miejscu w Perfect Smile Clinic Garnizon, możliwe jest wykonanie etapu laboratoryjnego na tej samej wizycie. Oznacza to, że stomatolog po umieszczeniu implantów w kości pacjenta, jest w stanie zamontować na wszczepionych implantach, przygotowany porcelanowy most podczas tej samej wizyty. Cenią sobie to zwłaszcza pacjenci zagraniczni odwiedzający naszą Klinikę Implantologiczną i poddający się szybkiemu procesowi leczenia z wykorzystaniem mostów na implantach.

Wiemy jak ważną rzeczą jest wygląd w życiu naszych pacjentów i jak duży wpływ ma na ich życie, zarówno zawodowe jak i prywatne. Projektując mosty na najwyższej jakości implantach zębowych, bierzemy pod uwagę kształt twarzy i dynamikę mięśni, aby stworzyć piękny uśmiech podkreślający urodę każdego naszego pacjenta.

Zapraszamy do kontaktu w celu konsultacji +48 58 558 80 57