Korony na łącznikach indywidualnych – rozwiązanie dla najbardziej wymagających

Perfect Smile Clinic Garnizon to Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej. Naszym celem i warunkiem powodzenia w leczeniu implantologicznym jest nie tylko brak odrzutu implantu, lecz także doskonały efekt estetyczny. Zajmujemy się projektowaniem uśmiechów, planowaniem każdego kroku chirurgicznego, aby ostatecznie oddać pacjentowi piękną pracę ceramiczną na implantach, która spełni wszystkie wymagania estetyczne.

W celu osiągnięcia oczekiwanego rezultatu w leczeniu implantologicznym, stosujemy często łączniki indywidualne. W odróżnieniu od prefabrykowanych łączników standardowych, technologia wykonania łączników indywidualnych jest zgodna z indywidualnym projektem oraz naśladuje kształtem naturalne tkanki zębowe. Pozwala to na bardzo biokompatybilne wykonanie i zamontowanie do implantu dentystycznego korony na łączniku indywidualnym.

Łączniki indywidualne tytanowe wycinane są na podstawie cyfrowego projektu ze specjalnych bloków tytanowych. Są to elementy łączące sztuczny korzeń tj. Implant zębowy z koroną zęba, która odtwarza strukturę tkanek zębowych. Kształt łącznika indywidualnego wpływa na efekt estetyczny, kształt, profil wyłaniania i szczelność korony montowanej do implantu. Szczelność połączenia pomiędzy poszczególnymi strukturami tj, implantem dentystycznym, łącznikiem indywidualnym oraz koroną ma również ogromne znaczenie.

Szczególnym rodzajem łączników indywidualnych są łączniki hybrydowe cyrkonowe. Są one wykonywane w przypadku uzupełnienia brakujących zębów w odcinku przednim oraz strefie estetycznej. Ich zaletą jest wyjątkowo naturalny wygląd tkanki dziąsłowej nad koroną zamontowaną do implantu. Dziąsło w tej strefie jest naturalnie różowe i nie ulega przebarwieniu na kolor siny, co mam miejsce często przy zastosowanych łącznikach tytanowych, bez warstwy cyrkonowej. Estetyczne  łączniki hybrydowe powstają w wyniku napalenia na tytanową bazę łącznika, warstwy opakerowej z tlenku cyrkonu. Umieszczenie korony na takim łączniku warunkuje najlepszy efekt estetyczny.