Wszczepienie implantu dentystycznego to procedura która przy odpowiednim zaplanowaniu i nienagannej technice operacyjnej może być zakończona zamontowaniem na implancie korony porcelanowej na tej samej wizycie. Jest to standardem postępowania w Perfect Smile Clinic Garnizon gdy mamy do czynienia z problemem utraty zęba w odcinku przednim, czyli strefie estetycznej. Implant z korona w jeden dzień to procedura którą z powodzeniem możemy stosować dzięki obecności na terenie naszej placówki znakomitego zaplecza laboratoryjnego, jakim jest nasze laboratorium cyfrowe Perfect Smile Lab, w którym technicy dentystyczni z wielką dokładnością wytwarzają piękne i naturalne korony oraz uzupełnienia typu implant z koroną.

Przed zabiegiem wszczepienia implantu w Perfect Smile Clinic Garnizon, nasz implantolog wykonuje bardzo dokładną diagnostykę z wykorzystaniem skanów

TK. Umożliwia to dobranie odpowiedniej średnicy i długości implantu zębowego do indywidualnych warunków panujących w kości pacjenta. Ma to decydujące znaczenie dla powodzenia procedury wprowadzenia implantu z korona w jeden dzień. Korona na implancie może być bowiem zamontowana tylko pod pewnymi warunkami. Istotna jest stabilizacja pierwotna wprowadzonego natychmiastowo implantu w kości. Jeżeli ten parametr jest zbyt niski, obciążenie implantu dentystycznego, poprzez zamontowanie do niego korony, może wywołać odrzut wprowadzonego wszczepu tytanowego. Odpowiedni dobór geometrii implantu oraz stosowane przez naszych implantologów implanty klasy premium minimalizują ryzyko powikłań. Podczas zabiegu, lekarz stomatolog bezpośrednio w zębodół po usuniętym zębie wkręca implant dentystyczny oraz montuje przygotowaną w laboratorium protetycznym koronę do implantu.

Istotne w kontekście skutecznego przeprowadzenia procedury wprowadzenia implantu z koroną w jeden dzień, wydaje się więc odpowiednie doświadczenie operacyjne na płaszczyźnie implantologii operatora, który przeprowadza zabieg wprowadzenia implantu oraz usunięcia zęba. W Perfect Smile Clinic Garnizon jest marką której autorem jest dr Marek Markiewicz, posiadający olbrzymie doświadczenie w leczeniu implantologicznym, co jest potwierdzone uzyskanym tytułem Diplomate, tj. Eksperta do spraw implantologii stomatologiczjnej.

Zapraszamy na konsultację +48 58 558 80 57

Wycena jest u każdego pacjenta indywidualna w zależności od sytuacji kostnej