Dlaczego warto wybrać leczenie metodą One Step Concept?

Metoda One Step Concept powstała stosunkowo niedawno. Jest to innowacyjny protokół postępowania autorstwa dr Marka Markiewicza, pozwalający na odbudowę braków zębowych przy całkowitym bezzębiu lub skrajnie zniszczonym uzębieniu. W kości pacjenta czasem wystarczy wprowadzić tylko cztery implanty, co jest możliwe do przeprowadzenia w ciężkich warunkach skrajnego zaniku kości. Procedura One Step Concept jestwykonywana w jeden dzień, a pacjent może opuścić naszą Klinikę juz z zamocowanym stabilnie pełnym uzębieniem, wykonanym w naszym laboratorium protetycznym. Efektem jest most porcelanowy na czterech implantach.

 źródło: https://jakiimplant.pl/

One Step Concept to technika zabiegowa stosowana bardzo często w naszej Klinice Implantologicznej. Cztery implanty dentystyczne to minimalna ilość wszczepów aby wykonać stałe uzupełnienie protetyczne bez wyciągania z jamy ustnej. W swoich protokołach postępowania działamy racjonalnie, dobierając metodę leczenia, ilość implantów dentystycznych i rodzaj uzupełnienia protetycznego, indywidualnie dobierając je do danych warunków panujących u pacjenta.

Niewątpliwie technika One Step Concept posiada mnóstwo zalet, co stawia ją jako jedną z częstszych rozwiązań z wykorzystaniem implantów zębowych, wybieranych przez pacjentów odwiedzających naszą Klinikę Implantologiczną.

Most porcelanowy na czterech implantach

Most porcelanowy na czterech implantach

Zalety Koncepcji One Step Concept:

  • Most porcelanowy na czterech implantach – Odbudowa wszystkich zębów na zaledwie 4 implantach
  • Metoda jest możliwa do przeprowadzenia nawet w ciężkich warunkach i zaniku kostnego
  • Zabieg wyróżnia się bardzo niska inwazyjnością. Ból i opuchlizna pozabiegowa są minimalne
  • Nie ma potrzeby odbudowy kości
  • Metoda jest tańsza w porównaniu z innymi procedurami implantologicznymi, a także szybka do przeprowadzenia. Pacjent opuszcza Klinikę Implantologiczną z nowymi zębami