Implanty zębowe generalnie są rozwiązaniem dla każdego dorosłego człowieka i na każdym etapie jego życia. Istnieje oczywiście szereg czynników ryzyka, które mogą determinować jak długo implanty dentystyczne będą służyć pacjentowi. Lekarze w Perfect Smile Clinic Garnizon pracują według sprawdzonych protokołów postępowania, które minimalizują ryzyko odrzutu implantów. Stosujemy u nas implanty dentystyczne najwyższej jakości.

Najpopularniejsze ogólne czynniki ryzyka w zabiegach wszczepienia implantów zębowych to:

  • Nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe np. cukrzyca
  • Palenie tytoniu
  • Bardzo zła higiena
  • Brak współpracy ze strony pacjenta i stosowania się do zaleceń lekarza

Wszystkie powyższe czynniki przy odpowiednim leczeniu i podejściu mogą być znacząco zredukowane, a nawet wyeliminowane.

Często u pewnej grupy pacjentów przed wszczepieniem implantów, konieczna  jest rozległa odbudowa kości.jest to związane z występującym powszechnie zanikiem kości po usunięciu zębów. Statystycznie po pierwszym roku od utraty zęba, powyżej 50% objętości tkanki kostnej w tym obszarze ulega zanikowi. Stąd bardzo ważne wydaje się odpowiednio wczesne zaplanowanie zabiegu wprowadzenia implantu.

W przypadku dużego ubytku kości, procedura odbudowy kości realizowana jest najczęściej poprzez pobranie autogennego bloku kostnego, z różnych regionów ciała typu bródka i kresa skośna zewnętrzna żuchwy. Pobrany materiał autogenny po odpowiednim przygotowaniu i nadaniu kształtu zostaje ufiksowany w miejscu biorczym pacjenta. Ubytek kostny jest przygotowany poprzez wykonanie dekortykacji, tj specjalnych dziurek w kości zewnętrznej oraz wykonanie nawiertów pod fiksujące śruby do bloku kostnego. Blok kostny zostaje umieszczony w miejscu biorczym oraz ufiksowany w dwóch punktach w miejscu biorczym, śrubami do osteosyntezy. Tak wygląda to w większości Klinik na świecie.

Dr Marek Markiewicz z Perfect Smile Clinic Garnizon wychodzi jednak naprzeciw tej grupie pacjentów, którzy ze względu na traumatyczny charakter opisanej rozległej procedury odbudowy kości, nie decydowali się się na ten zabieg i dotychczas nadal musieli użytkować niekomfortowe protezy ruchome. Od niedawna w Perfect Smile Clinic Garnizon jest dostępna autorska, innowacyjna technika rekonstrukcji dużych ubytków kostnych, bez potrzeby pobierania kości pacjenta z innych regionów ciała.

W autorskiej metodzie rekonstrukcji kości chcemy sięgnąć po technologię, która będzie stymulować i wspomagać rozrost tkanek. Chcemy naśladować procesy biologiczne zachodzące podczas naturalnego rozwoju embrionalnego, gdzie aktywne są tzw. komórki macierzyste.  Dzięki komórkom macierzystym spodziewamy się uzyskiwać fenomenalne rezultaty w rekonstrukcji tkanek twardych w obszarze jamy ustnej, dokonując korekcji wad wrodzonych i nabytych i otrzymując efekt w postaci pełnowartościowej tkanki kostnej o najwyższej, jakości i całkowitej biozgodności z organizmem pacjenta. Metoda ta pozwoli na szybsze dojrzewanie augmentatu, w sposób bardziej przewidywalny.

Więcej możesz dowiedzieć się pod numerem telefonu +48 58 558 80 57