Przeszczepy tkanki łącznejPrzeszczepy tkanki łącznej, popularnie nazywane przez pacjentów „przeszczepami dziąsła” to bardzo częsta procedura, wykonywana przez naszych stomatologów podczas wszczepienia implantu zębowego. Zabieg ten polega na pobraniu małego fragmentu tkanki z podniebienia, stąd bywa nazywanym przeszczepem z podniebienia. Pobrana tkanka łączna jest wykorzystywana i wszywana w obszarach wokół implantu, gdzie mamy do czynienia z jej deficytem.Warunkuje to stabilny efekt leczenia i jest często procedurą niezbędną do przeprowadzenia, dla uzyskania odpowiedniego efektu estetycznego.

Przeszczep dziąsła

Istnieje wiele wskazań do przeprowadzenia tej procedury podczas leczenia, z wykorzystaniem implantów. Celem jest uzyskanie stabilnego rezultatu po umieszczeniu implantu w kości oraz idealna estetyka różowa.

Po co wykonuje się przeszczep tkanki z podniebienia przy wszczepieniu implantu:

  • Poprawa estetyki różowej. Brak efektu zbyt długich zębów.
  • Poprawa konturu dziąsła. Większa stabilność tkanki kostnej wokół zintegrowanego implantu.
  • Zwiększenie grubości dziąsła. Lepsze ukrwienie kości w obszarze szyjki implantu
  • Poszerzenie granicy dziąsła nieruchomego oraz odsunięcie przyczepów mięśniowych. Bardzo często zbyt bliski przyczep mięśnia policzkowego przy wprowadzonym implancie, bywa przyczyną powikłań oraz odrzutu implantu dentystycznego. Procedura przeszczepu wolnego płata dziąsłowego (FGG – free gingival graft) jest najlepszym rozwiązaniem tego problemu.

Zapraszamy na konsultacje +48 58 558 80 57