Operacyjne usuwanie zębów zatrzymanych

Ząb zatrzymany to taki ząb, który delikatnie wystaje spod dziąsła albo jest całkowicie nim przykryty oraz większa jego część leży w kości. Takie sytuacje są dość powszechnym zjawiskiem. Dotyczą najczęściej młodych ludzi, którzy zgłaszają się z objawami stanu zapalnego, wokół częściowo zatrzymanej ósemki. Pokarm dostający się pod płat błony śluzowej, wokół nie do końca wyrżniętej ósemki, wywołuje stan zapalny oraz silny ból. Często w okresie Operacyjne usuwanie zębówletnim stan taki ulega zaostrzeniu i pojawia się duża opuchlizna, a nawet ropień podżuchwowy.

Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji nasi chirurdzy szczękowi rekomendują zbadanie czy w danym przypadku nie ma zęba zatrzymanego, który mógłby być w przyszłość przyczyną poważnych stanów zapalnych.

Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego to zdecydowanie zabieg o wiele bardziej skomplikowany od zwykłego usunięcia zęba. Jest on jednak codziennością dla naszych chirurgów stomatologicznych, którzy wykonują te procedury bez żadnych problemów.

Kluczowe w okresie gojenia po dłutowaniu chirurgicznym ósemki wydaje się odpowiednie zaopatrzenie rany, do czego przykładamy niezwykłą wagę.

 

W zależności od sytuacji nasz chirurg dentysta stosuje:

 

  • Gąbkę kolagenową do zębodołu

Wpływa ona na utrzymanie skrzepu oraz jego stabilizację.

 

  • Szycie rany

Stosujemy w zależności od wskazań delikatne szwy rozpuszczalne lub nieresorbowane.

 

  • A-PRF oraz PRP do zębodołu

Pobieramy krew przed zabiegiem. Próbówki są odwirowane w specjalnej wirówce horyzontalnej, dzięki czemu uzyskujemy osocze bogatopłytkowe oraz włóknik bogatopłytkowy Po wprowadzeniu do wnętrza rany, dzięki zawartości czynników wzrostu, następuje stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu. Dzięki tej procedurze rana goi się znacznie szybciej.

 

Zapraszamy do kontaktu – +48 58 558 80 57