Chirurgiczne usunięcie zęba to procedura którą nasi chirurdzy dentystyczni wykonują standardowo, w sposób zupełnie bezbolesny. Jest to rodzaj zabiegu, w którym usuwany jest ząb wyjątkowo głęboko zniszczony, czasem nawet poniżej poziomu kości. W odróżnieniu od zwykłego usunięcia, zabieg ten powinien być wykonywany przez chirurga stomatologicznego z odpowiednim doświadczeniem oraz przy użyciu wysokiej klasy delikatnego sprzętu chirurgicznego. W Perfect Smile Clinic Garnizon nasi chirurdzy szczękowi, pomogli już setkom pacjentów, którzy borykali się z podobnymi problemami.Chirurgiczne usunięcie zęba

Jak wygląda chirurgiczne usunięcie zęba?

Krok 1

Po przyjściu do Kliniki nasz chirurg dentysta sprawdzi dokładnie co jest przyczyną Twojego bólu. Wykonana zostanie dokładna analiza rentgenodiagnostyczna. Czasem w przypadku skomplikowanej anatomii usuwanego zęba, konieczne będzie wykonanie Tomografii stożkowej 3D, aby dokładnej ocenić topografię zęba względem ważnych anatomicznych struktur jak nerw czy zatoka szczękowa.

Krok 2

Następnie chirurg szczękowy dokładnie wyjaśni jak będzie wyglądał zabieg usunięcia zęba. Będziesz miał możliwość zadawania pytań w razie potrzeby.

Krok 3

Zabieg „wyrwania” zęba zostanie przeprowadzony w spokojnej atmosferze, delikatnie, powoli oraz przede wszystkim bezboleśnie.

Krok 4

Po usunięciu zęba, nasz chirurg stomatologiczny wręczy Tobie zalecenia pozabiegowe oraz przedyskutuje z Tobą ewentualne dalsze kroki, jak wizyty kontrolne oraz możliwość uzupełnienia brakującego zęba poprzez wszczepienie implantu.

 

Zapraszamy do kontaktu – +48 58 558 80 57