Usunięcie zęba to najpopularniejszy zabieg chirurgiczny w każdym gabinecie stomatologicznym. W Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii – Perfect Smile Clinic Garnizon jest to procedura wykonywana tylko w sytuacjach, gdy stopień zniszczenia zęba jest krytyczny. Nasi stomatolodzy po starannej diagnostyce, za każdym razem oceniają stan zęba przed zakwalifikowaniem go do usunięcia.

 

Jak wygląda „wyrwanie zęba”?

Zasadniczo są 3 możliwości:

Opcja 1:

Przy ostrym stanie zapalnym i dużym bólu otrzymasz odpowiednie znieczulenie i zabieg zostanie przeprowadzony w sposób bezbolesny i delikatny na tej samej wizycie

Opcja 2:

EkstrakcjaJeżeli stan tkanki kostnej wokół usuniętego zęba na to pozwala, najlepszym wyborem jest usunięcie zęba oraz wprowadzenie implantu dentystycznego na tej samej wizycie. Możliwa jest także rekonstrukcja utraconej struktury i kształtu usuniętego zęba, poprzez zamontowanie korony na implancie.

Taka procedura, z wszczepieniem implantu, zapobiega zanikowi kości, do którego dochodzi zawsze po usunięciu zęba. Określa się, że w przypadku braku wszczepienia implantu po usunięciu zęba, dochodzi do miejscowego zaniku kości, która nie podlega stymulacji, na poziomie ok. 70% jej objętości wyjściowej. Stąd bardzo ważne wydaje się przeprowadzenie zabiegu usunięcia zęba oraz wszczepienia implantu na tej samej wizycie.

 

Opcja 3

Istnieje także możliwość wprowadzenia materiału augmentacyjnego lub A-PRF do zębodołu, co będzie zapobiegało resorpcji kości – zabieg tzw. socket preservation. Umieszczenie implantu można wtedy odroczyć o parę miesięcy.

 

Zapraszamy na konsultacje oraz bezbolesne zabiegi chirurgiczne – +48 58 558 80 57