Leczenie kanałowe pod mikroskopem

W trosce o precyzje i przewidywalność każde leczenie endodontyczne prowadzone jest przez naszych specjalistów z użyciem mikroskopu stomatologicznego Seliga. Każdy stomatolog zajmujący się leczeniem kanałowym w naszej Klinice stosuje mikroskop w swojej codziennej praktyce.

Jest to standardem postępowania zarówno podczas leczenia kanałowego jak i we wszelkich procedurach diagnostycznych.

Leczenie kanałowe pod mikroskopemNasi dentyści bardzo często w swojej praktyce, podczas rutynowo wykonywanych cyfrowych zdjęć pantomograficznych, spotykają się z przypadkami gdy wcześniej przeprowadzone leczenie kanałowe wymaga ponownego releczenia. Poprawne leczenie endodontyczne polega na doszczętnym usunięciu bakterii z systemu kanałowego znajdującego się wewnątrz zęba oraz szczelnym jego wypełnieniu z zastosowaniem systemu termicznego i uszczelniacza, co pozwala na odcięcie przepływu bakterii do krwiobiegu oraz zapobiega tym samym powstawaniu stanów zapalnych okostnej i infekcjom ogólnoustrojowym.

Zastosowanie mikroskopu w trakcie leczenia kanałowego pozwala na odnalezienie wszystkich kanałów w zębie, także tych które z uwagi na mikroskopijne rozmiary najczęściej są pomijane podczas standardowego leczenia kanałowego. Po takim niepoprawnym leczeniu endodontycznym nieusunięte bakterie w tych kanałach mają ustawiczny kontakt z systemem organizmu oraz często wywołują powstawanie zmian zapalnych jak torbiele i zmiany ziarninowe. W prezentowanym przypadku zmiany zapalne w kości zostały uwidocznione po dokładnej diagnostyce z wykorzystaniem aparatu tomograficznego, dostępnego w naszej Klinice. Dzięki dokładnej diagnozie oraz przeprowadzonemu powtórnie przez naszego endodontę leczeniu kanałowemu z wykorzystaniem mikroskopu, udało się zęba uratować.

zdjęcie

Przed – widoczne zmiana okołowierzchołkowa w kości przy korzeniu, którego kanał nie został przeleczony do końca | Po – 3 m-ce po releczeniu kanałowym widoczne gojenie zmian okołowierzchołkowych

Zastosowanie mikroskopu w codziennej praktyce umożliwia naszym dentystom ratowanie zębów, które często kwalifikowane są wcześniej do usunięcia. W codziennej praktyce nasi endodonci są w stanie odnaleźć wszystkie kanały wewnątrz zęba, wypełnić je do końca, a także wyjąć, złamane podczas wcześniejszego leczenia, narzędzia kanałowe.

Zapraszamy na konsultację. Sprawdź czy wszystkie Twoje zęby są zdrowe.

Kontakt +48 58 558 80 57